Nagroda Złotego Smoka
Oto przykład nagrody, która nim zdołała zaistnieć - upadła. Tak jak i pismo, które miało ją przyznawać - czyli "Złoty Smok". Pierwszy raz miała być przyznana w roku 1995 (za dokonania roku 1994) na Polconie. Nie zdołano nawet podać wszystkich nominowanych (cztery nominacje umieściłem na stronie), bo pismo upadło w marcu (a istniało od listopada 1994), gdy komplet nominacji obiecywano podać w numerze majowym...
Nagroda miała być przyznawana na zasadach czytelniczego plebiscytu za "największe zasługi dla polskiej fantasy i gier fabularnych". W numerze 1(3) 1995 Podano nawet regulamin zbierania nominacji, który w całości przytaczam poniżej:
"W każdym styczniowym numerze "Złotego Smoka" zamieszczać będziemy nasze kandydatury do tego wyróżnienia. Nie znaczy to jednak, że lista nominacji będzie w ten sposób zamknięta. Przez kolejne trzy miesiące będziemy czekać na Wasze listy, proponujące ewentualnych dalszych kandydatów (z uzasadnieniem). Będziemy ich przedstawiać w kolejnych numerach "Złotego Smoka". Listę kandydatów zamkniemy 31 marca, a w numerze majowym wydrukujemy jeszcze raz kompletną listę nominowanych osób, oraz kupon do głosowania. Na wypełnione kupony czekać będziemy do 20 maja, a w numerze lipcowym ogłosimy rezultaty plebiscytu. Wręczenie nagrody odbywać się będzie na POLCON-ie."
NOMINACJEPowrót do strony głównej Powrót do strony z nagrodami