Nominacje do nagrody imienia Jamesa Tiptree, Jr.




Powieść/Opowiadanie: A Woman of the Iron People Eleanor Arnason
White Queen Gwyneth Jones
Orbital Resonance John Barnes
Sarah Canary Karen Joy Fowler
The Architecture of Desire Mary Gentle
Moonwise Greer Ilene Gilman
He, She and It Marge Piercy



Powieść/Opowiadanie: China Mountain Zhang Maureen F. McHugh
Venus Rising (w: Flying Cups and Saucers) Carol Emshwiller
Grownups (w: Flying Cups and Saucers) Ian MacLeod
Time, Like an Ever Rolling Stream Judith Moffett
Red Mars Kim Stanley Robinson
Correspondence Sue Thomas
Lost Futures Lisa Tuttle
In the Mother's Land Elisabeth Vonarburg



Powieść/Opowiadanie: Ammonite Nicola Griffith
Ring of Swords Eleanor Arnason
The Robber Bride Margaret Atwood
In the Garden of Dead Cars Sybil Claiborne
Motherhood (w: Full Spectrum 4) L. Timmel Duchamp
The Other Magpie (w: Asimov's 4/93) R. Garcia y Robertson
Chemistry (w: Asimov's 6/93) James Patrick Kelly
Dancing Jack Laurie J. Marks
Some Strange Desire (w: The Best of Omni III) Ian McDonald
Illicit Passage Alice Nunn
Coelestis Paul Park



Powieść/Opowiadanie: The Matter of Seggri (w: Nebula Awards 30) Ursula K. Le Guin
Larque on the Wing Nancy Springer
The Lovers (w: Asimov's) 7/94 Eleanor Arnason
The Furies Suzy McKee Charnas
Cannon's Orb L. Warren Douglas
Cocoon Greg Egan
Amazon Story Bones Ellen Frye
North Wind Gwyneth Jones
Eat Reecebread (w: Interzone 8/94) Graham Joyce, Peter F. Hamilton
Forgiveness Day (w: Asimov's 11/94) Ursula K. Le Guin
A Fisherman of the Inland Sea Ursula K. Le Guin
Temporary Agency Rachel Pollack
Unconquered Countries Geoff Ryman
Trouble and Her Friends Melissa Scott
Young Woman in a Garden (w: Xanadu 2) Delia Sherman
Genetic Soldier George Turner



Powieść/Opowiadanie: Waking The Moon Elizabeth Hand
The Memoirs Of Elizabeth Frankenstein Theodore Roszak
And Salome Danced (w: Little Deaths) Kelley Eskridge
Little Sisters of the Apocalypse Kit Reed
Food Man (w: CRANK!#4) Lisa Tuttle
red. The Armless Maiden and Other Stories for Childhood's Survivors Terri Widnling



Powieść/Opowiadanie: Mountain Ways (w: ?) Ursula K. Le Guin
The Sparrow Mary Doria Russell
The Silent Woman (w: Farewell, I'm Bound to Leave You) Fred Chappell
Beauty and the Opera, or The Phantom Beast (w: Asimov's 3/96) Suzy McKee Charnas
Welcome, Kid, to the Real World (w: Tales of the Unanticipated) L. Timmel Duchamp
A History Maker Alasdair Gray
Five Fucks (w: The Wall of the Sky, The Wall of the Eye) Jonathan Lethem
Nadya Pat Murphy
Godmother Night Rachel Pollack
The Pillow Friend Lisa Tuttle
And She Was the Word (w: Eidolon zima/96) Tess Williams
Leaning Towards Infinity Sue Woolfe



Powieść/Opowiadanie: Black Wine Candas Jane Dorsey
Travels With The Snow Queen (w: ?) Kell Link
The Oracle Lips (w: The Fortune Teller) Storm Constantine
Alice, Alfie, Ted and the Aliens (w: Interzone 3/97) Paul Di Filippo
Kissing the Witch: old tales in New Skins (w zbiorze) Emma Donoghue
The Apprenticeship of Isabetta di Pietro Cavazzi (w: Asimov's 9/97) L. Timmel Duchamp
The Dazzle of Day Molly Gloss
Signs of Life M. John Harrison
Balinese Dancer (w: Asimov's 9/97) Gwyneth Jones
Sacrifice of Fools Ian McDonald
The Moon and the Sun Vonda N. McIntyre
Cereus Blooms at Night Shani Mootoo
The Firebird's Nest (w: The New Yorker 23.06.97) Salman Rushdie
Waking Beauty Paul Witcover



Powieść/Opowiadanie: Congenital Agenesis of Gender Ideation (w: Starlight 2) Raphael Carter
The Gauze Banner (w: More Amazing Stories) Eleanor Arnason
Parable Of The Talents Octavia Butler
Story of Your Life (w: Starlight 2) Ted Chiang
Singling Out The Couples Stella Duffy
Black Glass Karen Joy Fowler
The Ice People Maggie Gee
Halfway Human Carolyn Ives Gilman
Flesh And Gold Phyllis Gotlieb
Brown Girl In The Ring Nalo Hopkinson
La Cenerentola (w: Interzone 10/98) Gwyneth Jones
Lovestory (w: Asimov's 6/98) James Patrick Kelly
Unchosen Love (w: More Amazing Stories) Ursula K. Le Guin
Dragon's Winter Elizabeth A. Lynn
Mission Child Maureen F. McHugh
The Hetairai Turncoat (w: Wired Hard 2) Karl-Rene Moore
Accelerated Grimace (w: F&SF 2/98) Rebecca Ore
Ghost Country Sara Paretsky
Hand of Prophecy Severna Park
Weird Women, Wired Women Kit Reed
Bride of Bigfoot (w: Weird Women, Wired Women) Kit Reed
Whiptail (w: Asimov's 10/98) Robert Reed
The Eye of God (w: Asimov's 3/98) Mary Rosenblum
The Children Star Joan Slonczewski
The House of Expectations (w: Starlight 2) Martha Soukup
Mockingbird Sean Stewart
Playing God Sarah Zettel



Powieść/Opowiadanie: The Conqueror's Child Suzy McKee Charnas
If I Told You Once Judy Budnitz
In the Second Person (w: Terra Incognita zima 99/00) Sally Caves
Pinkland (w: Crossing the Border) Graham Joyce
The Woman with the Flying Head: And Other Stories Yumiko Kurahashi
5001 Nights (w: 5001 Nights) Penelope Lively
The Iron Bridge David E. Morse
Sexual Dimorphism (w: Asimov's 6/99) Kim Stanley Robinson
The Actors (w: F&SF 12/99) Eleanor Arnason
Dapple (w: Asimov's 09/99) Eleanor Arnason
A Civil Campaign Lois McMaster Bujold
red. Silver Birch/Blood Moon Ellen Datlow, Terri Windling
red. Not of Woman Born Debra Doyle, James D. MacDonald
Teranesia Greg Egan
The Vintner's Luck Elizabeth Knox
Dragonfly (w: Legends) Ursula K. Le Guin
Speaking Stones Stephen Leigh
The Terrorists of Irustan Louise Marley
The Fathergod Experiment L. A. Taylor
The Singer from the Sea Sherri S. Tepper



Powieść/Opowiadanie: Wild Life Molly Gloss
Fidelity: A Primer (w: F&SF 09/00) Michael Blumlein
A Diagram of Rapturen (w: F&SF 04/00) James L. Cambias
The Danish Girl David Ebershoff
Ash: A Secret History Mary Gentle
Soma (w: whispers from the cotton tree root) Camille Hernandez-Ramdwar
The Glass Bottle Trick (w: whispers from the cotton tree root) Nalo Hopkinson
Midnight Robber Nalo Hopkinson
Perdido Street Station China Mieville
Once on the Shores of the Stream Senegambia (w: whispers from the cotton tree root) Pamela Mordecai
The Annuniciate Severna Park
Sea As Mirror Tess Williams



Powrót do strony głównej Powrót do strony z nagrodami