Najlepiej latają przy pełni Księżyca

ZASOBY FANTASTYKI
     Chciałbym, żeby strona ta stała się źródłem Waszej wiedzy o fantastyce. Postaram się umieszczać tu informacje o nowo wydanych książkach, o nowo wchodzących do kin filmach fantastycznych (w rozumieniu czystej fantastyki, a nie takiej, jaką ją widzi redakcja NF), a przede wszystkim stworzona zostanie tu baza informacji o książkach, które NALEŻY przeczytać, jeśli chce się określać siebie mianem miłośnika fantastyki. Czyli: znajdziecie tu listy rankingowe polecanych książek, kompletne spisy ważniejszych nagród - od Hugo po Zajdle, a także będziecie mogli uczestniczyć w stałym plebiscycie na top listę wydanej w Polsce fantastyki (może z czasem zostanie stworzona jakaś nagroda :). Mam nadzieję, że wszystko to pomoże Wam w ukierunkowaniu własnych zainteresowań i poszukiwaniu interesujących lektur.


     Przepraszam za graficzne ubóstwo moich stron, jednakże czasu mi nie zbywa. Ledwie nadążam uzupełniać luki i wprowadzać nowe informacje. Jeśli macie pomysły i chcecie pisać np. recenzje - klikajcie na tabliczkę na dole. Najlepsze rzeczy nieodwołalnie znajdą się na witrynie, oczywiście z uwzględnieniem personaliów autora. Honorarium w postaci gotówki, niestety, nie przewiduję. : (


A teraz - do roboty:

NAGRODY FANTASTYCZNE - spis ważniejszych nagród zagranicznych, jak i krajowych.

LISTY NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK - spisy klasyki oraz pozycji, jakie przystoi znać miłośnikowi fantastyki.

ŻYCIORYSY - oczywiście nie pierwsze lepsze, a pisarzy fantastycznych.

LINKI - przydatne adresy - pomocne przy szukaniu zajmujących stron.

PLEBISCYT - gwóźdź programu! Zajrzyj koniecznie!

DEFINICJA FANTASTYKI - w tej chwili jest tu moja próba ustalenia, co można zaliczyć do fantastyki. Może z czasem dodam tu i inne definicje, ale w tej chwili jest to strona prowizoryczna.