AWARD@PHANTASTIK.DE

Jest to nowa nagroda, bo istniejąca dopiero od roku 1999, a jej specyfika polega na tym, że jest przyznawana przez serwis internetowy SF i Fantasy. Widać to zresztą w nazwie nagrody (inna to Deutscher Phantastik-Award).
Głosować na nagrodę mogą czytelnicy newszinu (czyli pisma z nowinkami) "fantasticreaderNews". Pierwotnie pismo to wychodziło zwyczajnie na papierze, jednak w roku 1997 zostało przeniesione na witrynę internetową, a z czasem przyjęło formę rozsyłanego niekiedy nawet codziennie informatora. Aktualnie pismo ma ponad 650 subskrybentów.
Głosowanie jest publiczne, a wręczenie nagrody miało odbywać się w okolicach kwietnia. Inna sprawa, że w roku 2000 odbędzie się w październiku. Kategorie nagrody obejmują zarówno dokonania niemieckie, jak i zagraniczne, i są zgromadzone w dwa bloki: Literaturę (Powieść Niemiecka, Powieść Zagraniczna, Opowiadanie Niemieckie, Przekład, Seria i Autor) i Media (Film Kinowy, Serial Telewizyjny, Aktor, Aktorka, Efekty Specjalne i Internet). Aktualnie doszły nowe kategorie: Antologia, oraz na zasadzie przeciwieństw - Nagroda i Antynagroda Specjalna, a odpadła Efekty Specjalne.
Jeśli chodzi o statuetkę nagrody - to symbolizuje ona odłamek komety.

Adres oficjalnej witryny: http://www.phantastik.de.
FOTOGRAFIA STATUETKI | NOMINACJE | LAUREACIPowrót do strony głównej Powrót do strony z nagrodami