Nagroda On The Far Side
Jest to druga z nagród (poprzednia to Prism) administrowanych przez FFP - Futuristic, Fantasy & Paranormal, organizację wchodzącą w skład RWA (Romance Writers of America). (bliżej na temat FFP w opisie nagrody Prism, a na temat RWA w National Readers Choice Award)
Nagroda ta jest przyznawana powieściom romansowym (czyli głównie kobiecym) zawierającym elementy fantastyki. Jednak - w odróżnieniu od Prism - muszą być to powieści dotychczas niepublikowane. Czyli nagroda ta jest zorganizowania w formie konkursu literackiego.
Z istniejącej strony internetowej nie sposób się dowiedzieć, od kiedy nagroda ta istnieje. Możliwe, że powstała w tym samym okresie, co Prism (zwłaszcza, że ma analogiczne kategorie), ale są to jedynie spekulacje. Kategorie, w jakich jest przyznawana, są cztery: Podróż w czasie, Futurystyka/Fantasy, Długa paranormalność oraz Krótka paranormalność (te dwie ostatnie kategorie jeszcze w 1999 roku stanowiły jedność).
Wygrać wiele tu nie można - a już na pewno żadnych pieniędzy - co najwyżej rodzaj dyplomu, oraz, w przypadku pierwszego miejsca w każdej z kategorii, list polecający do wybranego wydawcy.

Adres oficjalnej witryny: http://www.ffp-romance.com/.
REGULAMIN | LAUREACIPowrót do strony głównej Powrót do strony z nagrodami