Cóż nowego pojawiło się na stronie ostatnimi czasy?


Tutaj znajdziesz informacje o następujących na stronie uzupełnieniach.


08.05.2004
Po ponad dwuletniej przerwie następuje dość znaczna reorganizacja strony. Przede wszystkim znikają nowości książkowe. A to z dwóch powodów - po pierwsze - lista nowych książek (dość niekompletna, ale jednak lista) ukazuje się od dłuższego czasu w "Nowej Fantastyce". Również publikowany w "Science Fiction" katalog wysyłkowy pozwala się jako tako zorientować, co nowego pojawiło się na rynku. Po drugie - nie mam w tej chwili czasu ani warunków, by na bieżąco informować o nowościach. Jest jeszcze trzeci powód - kasacja strony pozwoli zaoszczędzić ociupinę miejsca na onetowskim serwerze. Reszta to tradycyjne uaktualnienia - uzupełniam braki w nagrodach, dorzucam większą informację o Sepulkach, oraz przedstawiam kolejną odsłonę plebiscytu.

22.12.2001
Jak widać z miesiąca zrobiło się ponad pół roku. Cóż, tak to bywa, kiedy braknie czasu na cokolwiek, w tym na dbanie o stronę. Następuje generalny update - zostają uzupełnione wyniki kilkudziesięciu nagród, dochodzą także dwie nowe: czeska O nejlepši fantasy i słowacka Nagroda im. Gustáva Reussa. Pojawiają się trzy nowe listy najlepszych książek - Co proponują w Rosji? (czyli najlepsze rosyjskie powieści wedle rosyjskich krytyków), Co podoba się Rosjanom? (czyli wyniki plebiscytu przeprowadzonego wśród rosyjskich czytelników) i Ranking tysiąclecia Fandomu Polskieg. Pojawia się jedno zagraniczne opowiadanie Władimira Wolina "Jak zrobić film SF?". Do tego przybywają życiorysy Arthura Conan Doyla, Francis Stevens i Rogera Zelaznego (index autorów). Rozbudowane również zostają serwisy z treściami niefantastycznymi.

04.04.2001
Nastąpiły drobne remanenty na stronie. Doszedł między innymi system powiadamiania o nowościach na stronie. Może się przyda. Prócz tego po dłuższej przerwie wystawiam wyniki czwartego plebiscytu na najlepszą książkę fantastyczną. Większe remanenty - z dużą ilością nowych tekstów niefantastycznych i uzupełnieniami nagród - dopiero za jakiś miesiąc.

12.01.2001
Do kompletu doszła stroniczka z tekstami walki o odszkodowania, a także rozrosły się działy wycinków prasowych, humoru z zeszytów, oraz policyjnych sprawozdań. Z nagród - pojawili się pierwsi laureaci irlandzkiej Nagrody im. Jamesa White'a.

08.12.2000
Wielkie remanenty i uaktualnienia. Dochodzą nagrody: polska im. Andre Norton, izraelska Geffen, francuskie 85ème dimension i René-Barjavel, oraz amerykańskie National Readers Choice Award, Prism i On The Far Side.

21.11.2000
Prócz drobiazgów (zaznaczonych ikonką) w serwisie niefantastycznym doszły: życiorysy Philipa K. Dicka, Henry'ego Ridera Haggarda, Fritza Leibera, J. H. Rosny'ego, Mary W. Shelley, Olafa Stapledona i Janusza A. Zajdla, oraz informacje o nie istniejącej od dawna nagrodzie Złotej Sepulki.

17.10.2000
Tym razem nowości z działki niefantastycznej - kolejne wycinki prasowe i zupełnie świeże Podpatrzone/Usłyszane, a także życiorys Johna Wyndhama.

02.08.2000
Ostatnie posiadane przeze mnie informacje o nagrodach - włoska nagroda Italia, francuskie Utopia i Alain-Dorémieux, uzupełnienia nagród Tour Eiffel de Science-Fiction, Gérardmer-Fantastica i Visions du futur.

30.07.2000
Trwa wygarnianie resztek. Tym razem są to nagrody: czeskie Jima Dollara i Stříbřitělesklý halmochron, francuska Ozone, kanadyjska Solaris (dawna Dagon), fińska Portti, oraz amerykańskie IAFA (Crawford), Forrie, First Fandom, Nagroda im. Fritza Leibera i Nagroda im. Jacka Gaughana (nie, nie chodzi tu o gałgan ; ). Pojawiają się też zdjęcia nagród SF and Fantasy Hall of Fame, Pilgrim oraz IFA, a także uzupełnienia nagród Locus, Clarke, Stoker i IHG.

26.07.2000
W związku z remanentami dochodzi nagroda SF Chronicle, oraz najnowsze wyniki (nominacje, laureaci i zdjęcia statuetki) kanadyjskiej nagrody Aurora.

19.07.2000
To już ostatki nagród - dochodzi amerykańska Endeavour, niemieckie SFCD-Literaturpreis i AWARD@PHANTASTIK.DE, oraz francuskie Lueurs mortes & Dombasle i TranspaSci-Fique, oraz lista nominacji Nagrody im. Jamesa Tiptree, Jr.. Uzupełnienieu ulega też lista nominacji do Nagrody im. Arthura C. Clarke'a.

07.07.2000
Dnia dzisiejszego do strony dołączyła pochodząca z Holandii nagroda King Kong, czeskie Ludvik, Golem i Nagroda im. Karela Čapka, oraz polska Złoty Smok (nim wystartowała - upadła).

30.06.2000
Pojawia się czeska nagroda Akademie.

27.06.2000
Najnowsze informacje o laureatach nagrody Srebrny Glob. Dochodzą też nagrody rodem z Finlandii - Tähtivaeltaja i Atorox, oraz francuska Visions du futur.

29.05.2000
Tym razem pojawia się amerykańska nagroda Mythopoeic i francuskie Rosny-Aîné i Infini, a także nominacje nagrody Hugo w kategorii Powieść.

26.05.2000
Pojawiają się nagrody: amerykańskie Darrell i Big Heart, australijska Double Gamma i belgijska Bob Morane, oraz uzupełnieniu ulega lista laureatów nagrody Ditmar. Dochodzi też jeszcze jedno zdjęcie ze statuetką Aelity.

24.05.2000
Dochodzą nagrody IHG (International Horror Guild), HOMer i francuska Gérardmer-Fantastica, a także najświeższe wyniki Elektrybałta i nagrody BSFA.

21.05.2000
Dochodzą: amerykańska nagroda Jules Verne Award i kanadyjska Boréal, oraz najnowsze wyniki Nebuli i Grand Master, oraz uzupełnienie w nominacjach Nagrody im. Philipa K. Dicka.

18.05.2000
Tym razem zjawia się nagroda Author Emeritus, Nagroda imienia Raya Bradbury'ego, Science Fiction and Fantasy Hall of Fame, oraz uzupełnieniu ulega spis laureatów nagrody Prix Julia-Verlanger.

12.05.2000
Uzupełnieniu ulega spis laureatów i nominacji australijskiej nagrody Aurealis, oraz dochodzi przyznawana wierszom sf i fantasy nagroda Rhysling.

Dawniejsze "nowości" stały się historią... ; )Powrót do strony głównej