Nagroda International Fantasy Award
IFA - czyli w pełnej nazwie International Fantasy Award - to nagroda już nie istniejąca. Przyznawana była w latach 1951-57 (z wyłączeniem roku 1956) z inicjatywy czterech brytyjskich entuzjastów fantastyki - m.in. Johna Beynona Harrisa (czyli Johna Wyndhama) - autorowi najlepszej powieści fantastycznej, oraz autorowi najlepszego opracowania niebeletrystycznego (ale tylko do roku 1953). Jury złożone z szanowanych osobistości światka fantastycznego (był tam nawet Szwed) ogłaszało jej laureatów na Brytyjskim Konwencie SF. Ostatnia nagroda wręczona została na Worldconie w Londynie.
Z racji szczupłości danych, jakie są dostępne na temat tej nagrody, postanowiłem połączyć nominacje z nagrodami i nie robić dwóch oddzielnych stron. Mimo, iż na tej (i głównej) stronie serwisu istnieją linki zarówno do nominacji, jak i do spisu laureatów, spieszę donieść, że prowadzą one i tak w jedno miejsce. : )
I ostatnia uwaga - zwycięskie pozycje są na kolorowym pasku.
A jeśli chodzi o statuetkę wręczaną laureatom, to jest ona dziwna - bowiem jest to rakieta stojąca nad planetą. I gdzież tu fantasy?

FOTOGRAFIA STATUETKI | NOMINACJE | LAUREACIPowrót do strony głównej Powrót do strony z nagrodami