KRÓTKA NOTKA O MNIE
Nazywam się Jarosław Loretz. Na liście dyskusyjnej sf-f możecie spotkać maile podpisane Jale. To też ja. Urodziłem się 08.08.1974 - czyli jestem podwójnym królem - jako lew z racji miesiąca sierpnia, i jako tygrys z racji roku (według kalendarza chińskiego). Fantastykę pokochałem jakoś tak w pierwszej klasie liceum, a przynajmniej wówczas zacząłem czytać większą ilość książek. Moją pierwszą lekturą wcale nie był ani Conan, ani "Władca pierścieni" Tolkiena, A "Wojna Światów" Wellsa. Jak się zorientowałem, niewielu zaczynało od takiej lektury. Następnie były ukochane przeze mnie książki drukowane przez ówczesną Fantastykę - "Pierścień" Nivena, "Formy Chaosu" Cappa, "Bill, bohater galaktyki" Harrisona.
Potem zacząłem jak głupi skupować książki i pisma fantastyczne, aż doszło do tego, że grzęznę w słupach papieru. W dodatku mieszkanie mam zawalone puszkami po napojach - bo te również zbieram. A jeśli chodzi o zbieractwo - jeszcze zbieram, bądź zbierałem bilety komunikacji miejskiej, materiały na temat średniowiecza, znaczki pocztowe, pudełka po zapałkach, breloczki, pudełka po papierosach, monety...
Strona internetowa powstała z tej przyczyny, że nie zauważyłem w polskiej sieci satysfakcjonującej mnie witryny o fantastyce. Jest ich niby dużo, ale bądź są o pojedynczych autorach, bądź oferują bardzo wycinkową, trudno przyswajalną z racji jej fragmentaryczności, wiedzę. Ta strona ma uzupełnić parę luk, a także zaoferować podstawowe wiadomości o literaturze fantastycznej.


Powrót do strony głównej